Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme


Numaranın kime ait olduğu öğrenmek artık çok kolay. Daha önce bir yazımızda isim ve soy isimden faydalanarak numara bulmanın yollarını anlatmıştık. Bu yazımızda ise telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmenin yolunu açıklayacağız. Türk Telekom, Vodafone, Türkcell vs. tüm operatörlerde sizi arayan numarayı öğrenmek için çeşitli yollar bulunmaktadır.

Telefon servisleri ücretli olarak bilinmeyen numaralar hizmeti sunmaktadır. Buradaki önemli, husus ile kendi servis operatörünüzün hizmetini almaktır. Aksi durumda çok daha yüksek ücretler ödemek durumunda kalabiliriz.

Kim aramış ?

Kimi zaman bilmediğimiz numaralardan gelen çağrı ya da aramalar rahatsız edici olabilmekte. Bu yüzden numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteriz. Tabi bunu öğrenmenin ise çeşitli yolları bulunmakta. Şimdi gelelim hem sabit telefon hem de mobil telefonların kime ait olduğunu nasıl öğrenebileceğimiz konusundaki detaylara.

Sabit telefon kime ait öğrenme

Ev telefonları içinde Türk Telekom servislerinden faydalanabilirsiniz. Sarı sayfalar isimli servis ile sabit hatların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.Şimdi bir cep telefonun kime ait olduğunu öğrenme yollarından bahsedeceğiz.

Türk Telekom abonesi iseniz bir numaranın sahibini öğrenmek için 11855’e mesaj atmak gerekir. Ücretli bir işlemdir ve fiyat 1.25 TL’dir. Tüm telefon operatörlerinden 11855’i arayarak işlem yapma imkanı da vardır. Dakikası 1.25 TL olarak ücretlendirilir.

Turkcellden telefon numarası kime ait öğrenme

Turkcell kullananlar için, 2222 numarasına sms atarak öğrenebiliriz. Bu mesajın ücreti ise 1.49 TL dir. Tüm operatörlerden de 11832 arayarak hizmet alabilirsiniz. Bu işlem içinde dakikası 1.25 TL olarak ücretlendirilir.

Vodafone telefon numarasının kime ait olduğunu bulma

Vodafone kullananlar için 7048e mesaj atmak gerekmektedir. Her operatörde olduğu gibi bu işlemde ücretli olup 1.25 TL dir. Aynı şekilde tüm operatörlerden 11842 aranarak da bu hizmet alınabilir. Ücret ise dakikası 1.25 TL olarak uygulanmaktadır.

Cep numarası kime ait ücretsiz öğrenme

Ücret ödemeden bir telefonun kime ait olduğunu bulmak için değişik araçlardan da faydalanabiliriz. Sosyal medyadan yardım almak da bunlardan birtanesi. Facebook da eğer aradığımız numara paylaşılmış ise numara arama bölümünden kişinin profiline ulaşma imkanımız olabilir. Numara facebook da paylaşılmadı ise bu yöntem işe yaramayacaktır.

Ad ve soyadı ile yani isimden ücretsiz numara sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için hemen https://www.roketfinans.com/isimden-ucretsiz-numara-sorgulama-bulma-ogrenme-396/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu telefon kime ait whatsapptan öğrenme

Artık hemen hemen herkesin kullandığı Whatsapp uygulamasından da bu şekilde faydalanılabilir. Numara telefona kayıt edildikten sonra WhatsApp’a girilerek kişinin profil resmi, veya rehberinizdeki biri onu kaydetmiş ise karşımıza bir isim çıkabilir. Bu yöntemi buna benzer birçok sosyal medya uygulamasında da deneyebiliriz.

Google numaranın kime ait olduğunu bulma

Bir başka yöntemde dünyanın en çok bilinen arama motoru Google üzerinde arama yapmaktır. Numarayı yazıp aradığımızda, bu numara birçok yere kayıt edilmiş olabilir ve bize bir ip ucu çıkabilir.

Telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme uygulamaları

Akıllı telefonlar birçok uygulama da bu hizmeti vermektedir. Android telefonlar için Play Store dan indirilebilecek birkaç uygulama bu iş için kullanılabilir. CIA uygulaması bunlardan bir tanesidir. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra arayan numaralar rehberinize kayıtlı olmasa bile kimliğini görme şansı yakalayacaksınız.

Gördüğünüz üzere numaranın kime ait olduğunu sorgulama işlemini yapabilmek için birçok yöntem bulunmakta. Bu yöntemleri deneyerek sizi arayan numaraların kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Eğer sizin de numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için kullandığınız farklı yöntemler varsa bize yorum bölümünden bildirebilirsiniz. Böylece diğer okurlarımız da bundan yararlanmış olacaklardır.


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.