Ücretsiz Numara Sorgulama


Ücretsiz numara sorgulama işlemi hakkında tüm detaylar yazımızda. Bazı zamanlar bilmediğimiz numaralar tarafından aranırız, çoğunlukla cevap vermek de istemez insanlar. Bugün aslında çok az bilinen bir konuyu anlatmaya çalışacağız. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell hatlarda resmi yollardan isim ve soyisim kullanarak numara sorgulayabiliriz.

Geçmişten bazı arkadaşlarımıza ulaşmak isteriz, isim soyisim yaşadığı yer bilmemize rağmen telefon numarasını bulamayabiliriz. Bugün anlatacağım isim ve soy isimden numara sorgulama hizmeti ile bu sorunu çözebiliriz. Bunun için aradığımız kişinin numarasının da görünür olması gerekir.

Numara sorgulama bedava

Türk Telekomda isimden numarayı öğrenmek için yeni bir yöntem geliştirildi. Bu sistem sadece büyük operatörlerde değil, ayrıca Bimcell, Petrol Ofisi Pocell, PttCell vs. servislerde de kullanılabilir. Bu işlemi yapabilmek için, numarasını öğrenmek istediğimiz kişinin adını soyadını, yaşadığı il bilgisini söylemek yeterli. Eğer o ilde aynı isim soyisim fazla kişi var ise daha ayrıntılı adres tanımlaması da yapabiliriz.

Bu işlemler şu anda tüm operatörlerden bedava olarak yapılabilmektedir. İnternette dolaştığımızda bu hizmeti ücretli olarak yapan birçok site ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu tip dolandırıcılık yöntemlerine dikkat etmek gerekir. Bu konuda dikkat etmeli ve çevremizdeki insanları da uyarmamız gerekir. Bu tip siteler sadece paramızı almak ile kalmayıp, numarasını bulmak istediğimiz kişininde adresi, adı soyadı gibi birçok gizli bilgiyi de öğrenme şansı olacaktır.

İsimden numara bulma

Geçtiğimiz zamanlarda sürekli televizyonda reklamları dönen bilinmeyen numaralar servisleri bulunmakta idi. Bunlardan adı en çok duyulan servis 118 80 servisi. Bu yazımızda bu konuya da değinelim. 188 80 servisi bilinmeyen numaralar servisidir. Fakat bu uygulama ücretsiz değildir. Ücretli bir uygulama olan 118 80 servisi tüm operatörler için aynı şekilde ücret tarifesi uygular. Bu ücret 168 kuruştur. 118 80 servisi ile Kıbrıs ve yurt dışında oturan kişilerin de numarasını öğrenme şansımız olacaktır.

Bilinmeyen numara servislerinden bir tanesi de 118 81 servisidir. 118 81 bir Türk Telekom servisidir. En önemli özelliği ise ev ve işyeri telefonlarının kime ait olduğu hakkındaki bilgileri ücretsiz olarak paylaşmasıdır.

İsimden numara sorgulama

Bu yazımızda isim ve soy isim kullanarak bir kişinin numarasına ücretsiz nasıl ulaşabileceğimizi anlattık. Ayrıca bu konuda en çok duyulan bilinmeyen numara servislerinden de bahsetmiş olduk.İsimden ücretsiz numara sorgulaması yapmak için http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilinmeyen numara sorgulama ücretsiz

Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar can sıkıcı olabilmekte. Aramaların kime ait olduğunu öğrenmek istiyoruz fakat özel numaradan arayanın kim olduğunu öğrenmek maalesef kolay değil. Bunu yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamakta. Ancak rahatsız edici bir durum aldıysa durum Savcılıklara suç duyurusunda bulunarak rahatsız eden kişi hakkında tespit yaptırma imkanınız olacaktır.


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.