Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır 2020


Faturalı hatta kredi nasıl alınır ? Faturalı hat kullananlar için 24 Ay vade ve Nakit imkanı konusunda bir reklam gördüyseniz eğer KESİNLİKLE İNANMAYIN. Dolandırıcıların yeni yöntemlerinden biri olan Faturalı hatta kredi sosyal medyada özellikle facebook ve twitter üzerinde faturalı hat sahipleri için 2.000 ila 6.500 TL arasında aynı gün kredi verebilecekleri konusunda söylemlerde bulunuyorlar.

Banka başvurusunda onay alamayan kişilere telefon hattınıza kredi çıkarabiliriz diyerek elden para veren kişilerin sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.

Faturalı Hatta Kredi Nedir ?

Bu sistem acil nakit ihtiyaçlarınızda bankalar üzerinden onay alamadığınız durumlarda bu işi fırsata çevirmek için kurulan yeni bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu dolandırıcılık yöntemidir. Faturalı hattınız üzerinden kredi kullanmak maalesef mümkün değildir. Finans şirketleri telefon operatörleri üzerinden kredi sağlamamaktadır. Peki bu tip insanlar sizlere nasıl kredi sağlıyor? Kullandığınız telefon faturanız aracılığıyla alınabilecek ücreti en yüksek cep telefonu seçilip faturanıza ek olarak yansıtılıyor ve şahıslar cihazı elden satıyor. Tabi burada kendi kar paylarını alarak size kalan parayı ödüyorlar.

Örnek verecek olursak şayet; 6000 TL yada 7000tl faturanıza ek alınan cep telefonlarını bayi hat sahibinden 6000tl ye elden alıyor hat sahibine 5500 TL veriyor ve kalan 500TL’de bayinin komisyonu olarak size anlatılıyor. Sizde aylık kredi taksidi öder gibi hattınıza ek olarak ödüyorsunuz. Mantıken bakıldığında kredi çekilip taksitleri cihaz kampanyasına ödüyorsunuz.

Tabi bu durum ne kadar yasal onun tartışması yapılsa da şuanda yasal bir düzeleme mevcut değil.

Faturalı Hatta Nasıl Kredi Alınır ?

Bankadan olumsuz sonuç aldınız, eşten dosttanda bulamadınız son çare olarak bu yöntemi uygulamak zorunda kaldıysanız çok dikkat etmelisiniz. Öncelikle hattı kullandığınız operatörü arayıp güncel tarife ve kampanyaları öğrenin. Satın alacağınız telefonun ikinci el fiyatlarını sahibinden, gittigidiyor ve letgo gibi platformlardan araştırın. Operatörünüzün bayisine giderek cihaz için uygun ek tarifeleri öğrenip anlaşma yapın. Cihazı kapalı kutu olarak satın alıp elden satışını yapmalısınız.

Cihazınızın ödeme yollarını dikkatlice inceleyin, çünkü bankadan kredi almak ya da nakit avans çekmek daha mantıklı gelebilir. İleriye yönelik ne kadar az hata yaparsanız findeks kredi skorunuz için okadar iyi olacaktır.

Google ve sosyal medya sitelerinde yer alan faturalı hattınıza kredi reklamları üzerinden aracı firmalar ile çalışmayın.

Tarifeye Ek Cihaz Kampanyası şartları

En az 6 aylık faturalı hatta sahip olmalısınız, düzenli fatura ödemelisiniz ve son iki sene içinde cihaz kampanyasından ceza almamış olmanız gerekiyor. Ayrıca cihazında kullandığınız tarifeye uygun bir pakette olması gerekiyor. Güzel ödemeleriniz varsa şayet kesinlikle bazı operatörler ikinci cihaz alımınada izin vermektedir.

Konu hakkındaki sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.