Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır? 2018 (HELAL KREDİ)


Genellikle otomobil ve emlak satışlarında gördüğümüz belirli bir vade ye kadar sıfır faizli kampanyaları herkes duymuştur. Televizyonlarda son zamanlarda sıklıkla gördüğümüz faizsiz kredi ne demektir. Hangi bankalar bu kredileri hangi tüketicilere verir bu yazımızda sizler için derledik..

Artan fiyatlar sebebiyle ev veya otomobil alımlarında taksitli almak isteyen müşteriler için satıcılar belirli aylara göre müşterilere faizsiz kredi imkanları sunmakta.  

Sıfır Faizli Konut Kredisi

Faizsiz ev kredisi veren bankalar konut kredilerinin genelinde faiz oranını 0 ve ya 0’a yakın tutmaktadır. Bu durum genel olarak inşaat esnasında yeni başlayan projeler için olmakta. İnşaat şirketleri, faizsiz konut kredilerini kendi çalışmalarıyla ve sözleşme imzaladıkları finansal şirketler aracılığıyla yapmaktalar. Genel de bu kampanyalarda belirli bir peşinat tutarı ödendikten sonra size kulandırılan kredi miktarı belirli bir vade sayısında geri alınmakta ve müşterilere sadece bir kereye mahsus kredi masrafı şeklinde bir ücret alınmakta. 

Sıfır Faizli Araç Kredisi

Ayrıca sıfır otomobil alımlarında da her marka kendi vade ve kredi tutarınca sizlere kampanyalar sunmakta. Bu kredilerden kullanmak ve faydalanmak için öncelikle almak istediğiniz firma yetkilelriyle başvuru şartları hakkında görüşmek ve istediğiniz otomobilde size sunulan faizsiz kredilerden faydalanmak. 

Sıfır faizli kredi, kredi kartı ya da yüksek ihtimalle bankanızla para çekme yöntemiyle kullanabilirsiniz. Uzun vadeli ve az faizli kredi istiyorsanız, şahsi kredi doğru tercih olabilir. Fakat kısa vadeli ve sıfır faizli kredi istiyorsanız, büyük ihtimalle gerçekleştirilebilecek tek yok kredi kartı olmaktadır. 

Sıfır Faizli Kredi Veren Tüm Bankalar Listesi

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş
  • Vakıf Katılım A.Ş
  • Garanti Bankası
  • Halk Bankası
  • Denizbank 

Sıfır Faizli Kredi İmkanından Faydalanmak İçin; 

Sıfır faizli kredi hiçbir faiz ödemeden verilen krediler genel olarak kısa vadede faizsiz kredi veren bankalar aracılığıyla temin edilebilir. Bazı bankalar 12 aya kadar kısa vadeli faizsiz kredi kullandırmakta. Kimi zaman ise ürün temelli sıfır faizli kredi avantajları müşterilere sunulmaktadır. Bazen de hükümetler tarafından belirli zamanlarda ekonomiyi canlandırma amaçlı devlet destekli sııfır faizli krediler müşterilere kullandırılmaktadır. 

Yazıda da belirttiğimiz gibi genellikle konut ve otomobil alımlarında kullanabileceğiniz sıfır faizli kredi kullanımı için kampanyaları takip edebilir ve bankalara bu konuda başvuralarda bulunabilirsiniz. 

Genelde yıl sonlarında otomotiv firmaları aynı yılın ürünlerini elden çıkarmak için belirli vade ve tutarda sıfır faizli kredi kampanyaları yapmaktadır. Konut içinde geçerli olan kampanyaları takip ederek sıfır faizli kredi kullanabilirsiniz


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorumlar kapalı.