Borç Kredisi ve Borç Kapatma Kredi Avantajları

Borç Transfer Kredisi Nedir Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar


Borç transferi ya da kredi transferi genellikle kredi kartı borçlarınızı bir ihtiyaç kredi ile yapılandırmanız için oluşturulan bir sistemdir. Özellikle aynı anda birden fazla kredi ve ya kredi kartı borcu bulunan müşteriler için ve borçlarını öderken zorluk çekenler adına ödemeleri kolaylaştırma için yapılan bir sistemdir. Bu sistemde borçlu bütün borçlu olduğu kartları ya da kredileri bir tek bankada toplayarak ödemelerini daha kolay ve düzenli yapabilmektedir.

Özetleyecek olursak diğer bankalara olan borçları kapatık tek çatı altında toplayarak tüketiciye uzun vadede düzenli bir ödeme planı sunar.

Borç transfer kredisi, Akbank, Garanti, Vakıfbank, Yapıkredi, Finansank, Denizbank, ING Bank, gibi bir çok banka tarafından müşterilerine kullandırılır. Her bankanın kendi belirlediği faiz oranlarında ve yapılan kampanyalar ile borç transferi yapılır. Borç transferi kredisinde tüketicinin borçları belirlenen banka diğer bankalara ödeme yaparak müşteri ile yeni bankada yeni bir sözleşme imzalanır. Yalnız burda önemli olan borç transferi kredisinde bütün bankaların faiz oranları ve vadeleri değiştiği için en uygun şartları sunan bankalar araştırılıp doğru banka seçilmelidir. Tabi ki bunları yaparken ek masraflar ve dosya masraflarını da unutmayın.

Borç transferi kredisinde belirli şartlar vardır. Her kredi borcu borç trasferi kredisi kapsamına girmeyebilir. Borç kredisi genelde kredi kartı borçlarını kapsar ancak bazı bankalar ihtiyaç kredilerini de kapsayabilir. İkinci olarak ise borcun bir kısmı değil tamamı transfer kredisi veren bankaya devredilmelidir. Çünkü burda amaç borçların tek bir çatı altında toplanmasıdır.

Peki neden borç transferi yapmalıyım? Borç transferi kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çekilmesi, birden  fazla bankaya borcu olanlar için borç çakışması, ödemelerin unutulması, borçların takibinin zorlaşması ya da borçlarda aksama gibi durumlarda borçluya kolaylık sağlanır.

Ayrıca bu krediler borç takibi yapamayan ve ekonomik durumu bozulan kişiler için uzun vadeler ile ödeme sunduğu için tercih edilir.

Sonuç olarak bir yandan yeni taksitlerle her ay artan kredi kartı ekstre borcu, diğer yandan devam eden kredi öedemeleri sizleri kara kara düşündürmekte. Aslında borç transfer kredisi de özünde bir ihtiyaç kredisi. Farkı ise banka tarafından tüketicinin mevcut riskini büyütmeden kredi kullandırmak. Müşteri tarafında da yeni bir taksit ödemek yerine tek taksitle aylık ödemeyi düşürmek. Borç transfer kredisi kullandırmak bankalar tarafından daha zahmetli de olsa bankalar aldıkları işlem ücretleriyle bu durumdan çok da şikayetci değiller.

Borç transferi kredisi ile ihtiyaç kredisi değerlendirildiğinde genel bir fark olmadığını biliyoruz. Yani gecikmeli takipte borcu olan kişiler her ikisinde de red yanıtı alırken, geliri ve borç ödemesi düzenli olan kişiler bu krediyi de rahatlıkla alabilir.

 


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.